Endüstriyel Maket

Endüstriyel Maket Maket Üretimi

Maket model ve mock-up üretiminde benzersiz kalite!

Teklif Alın

Endüstriyel model, bir üretim sürecini ifade etmek veya bir mühendislik tesisini kopyalamak için yaratıcı bir araçtır. Endüstriyel model, çalışma ilkelerinin basit bir kavramsal gösteriminden farklıdır ve yüksek detaylı bir sunum mimari modeli, model yapma amacına bağlıdır.

Endüstriyel bir model, benzersiz özelliklerini herkesin anlayabileceği şekilde sunarak ürününüzü satmanın bir yoludur. Endüstriyel bir model, tam bir kopya olabilir ya da kesit tasarım, çalışan parçalar veya ışıklar ve ses kullanarak ürününüzün belirli bir yönünü vurgulayabilir.

Ürününüz küçükse, çıplak gözle fark edilmeyecek karmaşık parçaları göstermek için boyutunu büyütebiliriz. Aynı şekilde, ürününüz büyük ve hantal ise, ölçeği küçültülmüş bir endüstriyel model, tasarımınızı ele alınması, taşınması ve sindirilmesi daha kolay bir biçimde temsil edecektir.

Endüstriyel modeller bir hikâye anlatabilir. Belki de ürününüz kolayca açıklanamayan bir fikir, süreç veya sistemdir. Sürecinizi açıklanabilir hale getiren fiziksel bir temsil oluşturabiliriz.

Master Model, heyecan yaratan endüstriyel modeller yaratır. Modelin amacı, hangi sektörden geliyor olursanız olun, insanları kendinize çekmek ve ne sattığınızı anlamalarına yardımcı olmaktır.

Maket Uygulama Örneklerimiz

Maket Üretimi

Endüstriyel Maket

Endüstriyel bir maket üretmek nispeten karmaşık bir süreçtir. Model yapımcılarının ilkeleri önceden tam olarak anlaması ve ardından işletim sürecini fiziksel bir nesneye dönüştürmesi gerekir. Yükselen duman ve akan su gibi etkileşimli öğeler eklemek, izleyicilerin modelin neyi temsil etmek istediğini daha iyi anlamalarına yardımcı olur. Endüstriyel bir modele bir aydınlatma sistemi kurmak, kritik iş aşaması olarak düşünülebilir. Bazı endüstriyel maketler, ziyaretçilerin tüm sürecin gelişimini görmelerini sağlayan dinamik bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, potansiyel müşterilerin ilgilenmesini sağlamak için ticaret etkinliklerinde paha biçilmez bir araçtır. Pazarlama için kullanılan çoğu endüstriyel maket hem ülke çapında hem de deniz aşırı ülkelerde sıklıkla paketlenip taşınacağından, özel model koruyucu önlemlere ve bakım yaklaşımlarına ihtiyaç vardır.

Teklif Alın

Prototip Maket

Yıllardır süre gelen tecrübemiz ve birikimimiz ile farklı sektörlerden birçok şirketin prototip maket üretimi ihtiyacını karşılıyoruz. Ürettiğimiz maket türlerini aşağıda bulabilirsiniz;

Savunma sanayi maketleri
Prototip özel tasarım maketleri
Yarışma maketleri
Fuar maketleri
Sunum maketleri
Promosyon maketleri

Ve çok daha fazlası…

Maket yapan firmalar

Maket yapan firmalar arasında ilk sırada yıllardır yer almaktan ve İDEF fuarına sayısız maket üretmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Siz de maket ürettirmek isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.