TEI-TF10000 Turbofan Motoru
TEI-TF10000 Turbofan Motoru

Türkiye’nin turbofan motoru ihtiyaçlarına çözüm üreten TEI, art yakıcı ile 10.000 lbf (6.000 lbf kuru itki)gücüne sahip ilk özgün tasarım millî turbofan motoru TEI-TF10000 Turbofan Motoru’nu geliştirmektedir. Bu proje, hem ülke ihtiyaçlarını karşılamak hem de Millî Muharip Uçak KAAN'ın motoruna giden yolda teknoloji kazanımı için kritik önem taşımaktadır. TEI'nin TF10000 Turbofan Motorunun 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, TEI'nin yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

DENİZGÖZÜ PİRANA - ELEKTRO-OPTİK KEŞİF, GÖZETLEME VE HEDEFLEME SİSTEMİ
DENİZGÖZÜ PİRANA - ELEKTRO-OPTİK KEŞİF, GÖZETLEME VE HEDEFLEME SİSTEMİ

Kullanım Alanları : Insansız Deniz Araçları, Silahlı Insansız Deniz Araçları, Keşif, Gözetleme ve Hedefleme, Sınır/Sahil Güvenlik Uygulamaları, Uzun Mesafe Tespit, Teşhis, Tanıma Aselsan'ın Denizgözü Pirana elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sisteminin 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, Aselsan'ın yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

ÇAKIR - Seyir Füzesi
ÇAKIR - Seyir Füzesi

Roketsan geliştirdiği yeni teknolojiler ile harp sahasında yeni konseptler oluşturmaya devam ediyor. Sabit ve döner kanatlı hava araçları, TİHA/SİHA, SİDA, taktik tekerlekli kara araçları ve su üstü platformlardan atılabilen yeni Seyir Füzesi ÇAKIR; kara ve deniz hedeflerine karşı kullanıcıya operasyonel olarak geniş alternatifler sunuyor. 150 kilometrenin üzerinde menzili bulunan ÇAKIR’ın hedefleri arasında su üstü hedefler, kıyıya yakın kara ve su üstü hedefleri, stratejik kara hedefleri, alan hedefleri ve mağaralar bulunuyor. Roketsan'nın ÇAKIR - Seyir Füzesinin 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, Roketsan'nın yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

FNSS - PARS İZCİ 8x8 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA)
FNSS - PARS İZCİ 8x8 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA)

PARS araç ailesinin yeni ürünü PARS İZCİ TTZA, keşif ve iç güvenlik harekatları için özel olarak tasarlanmış, yüksek durumsal farkındalık özelliği ile kullanıcısına taktik avantajlar sunan, her türlü arazi koşulunda yüksek hareket kabiliyetine sahip, üstün balistik ve mayın koruma sağlayan ve modern teknolojileri barındıran, 6x6 ve 8x8 konfigürasyonlarına sahip taktik tekerlekli zırhlı araçlardır. PARS İZCİ 8x8 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı.

TEI-TF6000 Turbofan Motoru
TEI-TF6000 Turbofan Motoru

Türkiye’nin Turbofan Motoru ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kendi öz kaynakları ile projeyi hayata geçiren TEI, 6000 lbf kuru itki gücüne sahip ilk özgün tasarım milli TEI-TF6000 Turbofan Motorunu geliştirmektedir. Art yakıcı versiyonunu da destekleyecek şekilde tasarlanan motor, art yakıcı ile birlikte daha fazla itki sağlayacaktır. Bu motor programı milli muharip uçağın motoruna giden yolda teknoloji kazanımı ve gösterimi için kurgulanmıştır. TEI'nin TF6000 Turbofan Motorunun 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, TEI'nin yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

MARTI-KARA ELEKTRO OPTİK GÖZETLEME SİSTEMİ
MARTI-KARA ELEKTRO OPTİK GÖZETLEME SİSTEMİ

Kullanım Alanları: Taktik Zırhlı Araçlar, Kısa/Orta Mesafe Keşif, Yakın Alan Gözetleme Aselsan'ın Martı Kara elektro-optik gözetleme sisteminin 1/3 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, Aselsan'ın yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

AHTAPOT TERMAL - SU ÜSTÜ TERMAL KAMERA
AHTAPOT TERMAL - SU ÜSTÜ TERMAL KAMERA

Kullanım Alanları: Büyük Gemiler, Atış Kontrol Radarları, Yakın Mesafeli Hedef Tespit/Teşhis/Tanıma Aselsan'ın Ahtapot Termal su üstü termal kamerasının 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, Aselsan'ın yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

ASELFLIR-600 - ELEKTRO-OPTİK KEŞİF, GÖZETLEME VE HEDEFLEME SİSTEMİ
ASELFLIR-600 - ELEKTRO-OPTİK KEŞİF, GÖZETLEME VE HEDEFLEME SİSTEMİ

ASELFLIR-600, HALE sınıfı İHA/SİHA/TİHA platformları ve ağır sınıf taarruz helikopterleri başta olmak üzere çeşitli platformlarda kullanılması planlanan hassas stabilizasyon özelliğine sahip 25” elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemidir. Aselsan'ın ASELFLIR-600 elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sisteminin 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, Aselsan'ın yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

ASELFLIR-500 - ELEKTRO-OPTİK KEŞİF, GÖZETLEME VE HEDEFLEME SİSTEMİ
ASELFLIR-500 - ELEKTRO-OPTİK KEŞİF, GÖZETLEME VE HEDEFLEME SİSTEMİ

ASELFLIR-500, İnsansız Hava Araçları (İHA), Helikopterler ve Uçaklar dahil sabit kanatlı ve döner kanatlı hava platformları için geliştirilmiş olan, yüksek performanslı bir elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemidir. Aselsan'ın ASELFLIR-500 elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sisteminin 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, Aselsan'ın yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

ATMACA - Gemisavar Füzesi
ATMACA - Gemisavar Füzesi

ATMACA, su üstü harbinde harekât ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmiş; hücumbot, firkateyn ve korvetlerde kullanılabilen, yüksek hassasiyetli gemisavar füzesidir. Roketsan'nın ATMACA - Gemisavar Füzesinin 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, Roketsan'nın yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

CATS ELEKTRO-OPTİK KEŞİF, GÖZETLEME VE HEDEFLEME SİSTEMİ
CATS ELEKTRO-OPTİK KEŞİF, GÖZETLEME VE HEDEFLEME SİSTEMİ

CATS'in genel özellikleri: 220 mm Çaplı Ortak Optik Açıklık, IR, HDTV, DI-NIR Kameraların Dar Görüş Açısı ve Çok Dar Görüş Açısı İçin Çok Büyük Optik Açıklık, Daha Büyük Optik Açıklık Sayesinde Alınan Daha Fazla Işık ile Daha İyi Görüntü Kalitesi ve Daha Uzun Menzil, Küçük ve Hafif Sistem, Tek Bir “Hatta Değiştirilebilir Birim” Aselsan'ın CATS elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sisteminin 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, Aselsan'ın yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

KARAOK - Kısa Menzilli Tanksavar Silahı
KARAOK - Kısa Menzilli Tanksavar Silahı

Kısa Menzilli Tanksavar Silahı KARAOK, üzerinde yer alan Kızılötesi Görüntüleyici Başlık sayesinde gece/gündüz görev yapabilecek, portatif bir füze sistemidir. Roketsan'nın KARAOK - Kısa Menzilli Tanksavar Silahının 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, Roketsan'nın yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

ASELFLIR-400 - ELEKTRO-OPTİK KEŞİF, GÖZETLEME ve HEDEFLEME SİSTEMİ
ASELFLIR-400 - ELEKTRO-OPTİK KEŞİF, GÖZETLEME ve HEDEFLEME SİSTEMİ

Kullanım Alanları: Döner ve Sabit Kanatlı Hava Platformları, İnsansız Kara ve Deniz Keşif Araçları, Paletli ve Tekerlekli Araçlar, Keşif, Gözetleme ve Hedefleme, Sınır/Sahil Güvenlik Uygulamaları, Uzun Mesafe Tespit, Teşhis, Tanıma Aselsan'ın ASELFLIR-400 elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sisteminin 1/1 ölçekli mock-upını ürettik. Farklı 3D yazıcı teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu mock-up için üretimlerden sonra ardıl işlem uygulaması yapıldı. Ürettiğimiz mock-up, Aselsan'ın yurt içi ve yurt dışı savunma sanayi fuarlarında sergileniyor.

Arrival
Arrival

Arrival elektrikli otobüsünün endüstriyel mockupını farklı 3d printer teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.

BMC - 12 M CNG Otobüs
BMC - 12 M CNG Otobüs

BMC - 12 M CNG Otobüsünün endüstriyel mockupını farklı 3d printer teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.

Ford - Anadol
Ford - Anadol

Ford Anadol'un endüstriyel mockupını farklı 3d printer teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.

Ford - Tourneo Custom
Ford - Tourneo Custom

Ford - Tourneo Custom'ın endüstriyel mockupını farklı 3d printer teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.

Autoliv - Direksiyon Üretimleri
Autoliv - Direksiyon Üretimleri

Autoliv'in farklı markalara ürettiği direksiyonlarının 3d printer teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.

Ford - Trucks
Ford - Trucks

Ford - Trucks'ın endüstriyel mockupını farklı 3d printer teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.

BMC - TGR 1846 Standart Tavan (4x2)
BMC - TGR 1846 Standart Tavan (4x2)

BMC - TGR 1846 Standart Tavan (4x2) endüstriyel mockupını farklı 3d printer teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.

OKKA - Minio Türk Kahvesi Makinesi
OKKA - Minio Türk Kahvesi Makinesi

Arzum OKKA Minio OK004 türk kahve makinesi ölçü kaşığı ile kahvenizin miktarını ayarlamanıza yardımcı olur. • Aynı anda 4 fincan kahve yapma kapasitesi sayesinde tek seferde daha fazla kahve yapabilirsiniz. • Kendine özel pişirme fonksiyonu ile birbirinden lezzetli kahveler pişirebilirsiniz. • Sesli uyarı sisteminin yanı sıra cezvenizin uzun ömürlü olması için geliştirilen güvenlik tapası da bulunmaktadır. Arzum Okka serisinin prototipini farklı 3d printer teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.

Arzum AR4071 - Clean Force Red Cyclone Filtreli Elektrikli Süpürge
Arzum AR4071 - Clean Force Red Cyclone Filtreli Elektrikli Süpürge

Arzum AR4071 Clean Force Red Cyclone Filtreli Elektrikli Süpürge - Kırmızı *TOZ TORBASIZ - CYCLONE *890 W *1,8 LT HAZNE KAPASİTESİ *HEPA12 FİLTRE *5M. KABLO UZUNLUĞU *77,8 DB SES SEVİYESİ Arzum AR4071 - Clean Force Red Cyclone Filtreli Elektrikli Süpürgesinin prototipini farklı 3d printer teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.

GENZPRO - Otomatik Miniçip Analizörü
GENZPRO - Otomatik Miniçip Analizörü

Zemini frenleyen protein araştırması bağımsız bir cihaz. Gerçek zamanlı GENZPRO miniçip analizörü ve tam otomatik test makinesi. GENZPRO Otomatik Minichip Analizörünün prototipini farklı 3d printer teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.

Casual - Goldfix Plus Oto Koltuğu
Casual - Goldfix Plus Oto Koltuğu

Goldfix Plus'ı diğer koltuklardan ayıran özellikler: Müzik çalar sistemi, bardaklığı, ekstra omuz pedi ve V Top Tether bağlı iken bile yatışıdır. En zorlu çarpışma testleri Avrupa Güvenlik Standartlarına (I-Size – R129) göre sertifikalandırılmıştır. Casual - Goldfix Plus Oto Koltuğunun prototipini farklı 3d printer, vc ve rim kalıplama teknolojileri kullanarak ve ardıl işlem uygulayarak üretip, bu projeye katkı sağladık.