FDM 3D Yazıcı

FDM 3D Yazıcı
Fused Deposition Modeling

FDM 3D Yazıcılarımızdan parça ürettirmek isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Alın

Fused Deposition Modeling (FDM) Teknolojisi, herhangi bir 3D baskı teknolojisinin en iyi doğruluğu ve tekrarlanabilirliği ile güçlü, dayanıklı ve boyutsal olarak kararlı parçalar oluşturmak için özel 3D yazıcılar ve üretim sınıfı termoplastiklerle birlikte çalışır. FDM teknolojisi, en yaygın kullanılan katmanlı imalat teknolojilerinden biridir.

FDM 3D Yazıcı; profesyonel bir sistemdir. FDM 3D Yazıcı sistemi, filament halinde olan gerçek mühendislik malzemesinin başlıkta ısıtılarak, eriyik hale gelerek, üretim tablasında katman katman damlatılarak 3 boyutlu modeli üretir. Üretilen modelin destek malzemelerinin çıkarılması için parça bir solüsyon tankında bekletilir. Destek malzemesinden ayrılan parça, 3d printing post processing sürecine hazırdır.

FDM 3D Yazıcı teknolojisi ile üretilen parçalara ardıl işlem uygulanabilir. Talep edilen şekilde parçaya yüzey pürüzsüzleştirme için zımpara, boyaya hazır hale getirilmesi için astar, RAL koduna bağlı boyama ya da renklendirme, parlatma ve kaplama gibi işlemler uygulanabilir. FDM 3D Yazıcı sistemleri; otomotiv, beyaz eşya, savunma sanayi, elektrik-elektronik ve sağlık sektörleri gibi farklı sektörlerin prototip üretimi, hızlı prototipleme, az adetli üretim, fonksiyonel parça ve doğrudan son kullanıcı parça gereksinimleri için tercih edilir.

FDM Teknolojisi Örnek Uygulamaları

İç trim, dış trim ve aydınlatma olmak üzere ürün geliştirme çıktısı olan tüm plastik parçalar
Hacimli dış üniteler, aksesuar ve mekanik parçalar
Elektronik ürün kutuları, silah sistemleri, simülatör ve görsel mock-up’lar
Son kullanıcı ürünleri ve prototipler
Üretime yardımcı aparat ve fikstürler
İçerisine insert takılması gereken, üzerine diş açılabilen ya da montaj – demontaj işlemi uygulanacak parçalar
Maça üretimleri

ve çok daha fazlası…

FDM 3D Yazıcı Baskı Örneklerimiz

FDM Teknolojisi

Fused Deposition Modeling (FDM)

FDM Teknolojisi, kullanımı kolay ve ofis dostu olarak tasarlanmıştır.

Desteklenen üretim sınıfı termoplastikler ile bir parçadan beklenilebilecek en iyi fonksiyonları yerine getirir. Alev Almayan, Bio Uyumlu, Kimyasal Dayanımı, UV Işık Dayanımı, Yüksek Sıcaklık Dayanımı gibi üstün performans sağlayan “ABS, PC, PC-ABS, ASA, PPSF, NYLON ve ULTEM” gibi geniş malzeme yelpazesi FDM Teknolojisine sahip 3D printerlar tarafından kullanılır.

Karmaşık geometrili ve boşluklu parçaları FDM teknolojisi ile rahat olarak üretebilirsiniz.

FDM 3D Yazıcılarda kullanılan malzemelerin yüksek mekanik özellikleri sayesinde son kullanıcı ürünleri üretilebilir, özellikle az adetli üretim ihtiyaçlarında tercih edilebilir.

900 x 600 x 900 mm ölçülerine kadar olan 3D modellerinizin tek parça halinde üretilmesi mümkündür. Bu sayede parçalı, geçmeli ya da yapıştırarak büyük bir parça ürettirmek zorunda kalmazsınız.

Teklif Alın

FDM 3D Baskı Talebi

Siz de FDM teknolojisi ile parça ürettirmek isterseniz, detayları konuşmak için bir toplantı planlayabiliriz.