SLS 3D Yazıcı

SLS 3D Yazıcı Selective Laser Sintering

SLS 3D Yazıcılardan üretim ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Alın

SLS Teknolojisi ile özellikle esneklik gerektiren parçaların üretimi yapılmaktadır. Tırnaklı yapıdaki parçaların üretimi için selective laser sintering teknolojisi tercih edilmelidir. Ürün geliştirme aşamasının önemli bir parçası olan prototip üretimi ve fonksiyonel test sürecinde; SLS teknolojisi ile üretilen parçaların söküp-takma ve montaj gibi fonksiyonellik gerektiren işlemlerini hızlıca ve rahatlıkla test edebilirsiniz. SLS 3D yazıcı teknolojisi; menteşe, tırnak, klips gibi hareketli mekanizmaları olan 3 boyutlu modellerin ve hassas parçaların üretiminde uygun maliyetli ve hızlı bir çözümdür.

SLS 3D Yazıcı ile üretilebilen küçük parçaların üretim maliyetleri düşüktür. Çünkü SLS Teknolojisinin en öne çıkan özelliklerinden biri de bir üretim haznesi içinde parçaların destek yapısı gerektirmeden yan-yana ve üst-üste yerleştirilerek bir arada ve tek seferde üretilebilmesidir. SLS 3D yazıcıda üretim bir toz yatağında gerçekleştirildiği için, malzeme maliyetinden tasarruf edilir ve daha hızlı parça üretebilir. SLS teknolojisinde destek malzemesi kullanılmamasından dolayı parçaların temizlenmesi için gereken 3d printing post processing süreci de kısalır.

SLS print teknolojisi ile elektrik/elektronik, beyaz eşya olmak, otomotiv gibi farklı sektörlerin ihtiyaçları olan parçalar üretilebilir. Hızlı prototipleme, az adetli üretim, fonksiyonel parça ve doğrudan son kullanıcı parça gereksinimleri SLS teknolojisi ile karşılanabilir.

SLS Teknolojisi Uygulama Örneklerimiz

SLS Teknolojisi

Selective Laser Sintering (SLS)

Selective Laser Sintering (SLS), üç boyutlu yazıcının üretim tablasına ince bir katman halinde serilen toz halindeki PoliAmid malzemenin yüksek sıcaklıkta lazer gücüyle katılaştırılması ile katman katman plastik parçalar üretilmesini sağlayan Eklemeli İmalat (Additive Manufacturing) teknolojilerinden biridir.

Teklif Alın

SLS Teknolojisi Uygulama Örnekleri

Hızlı Prototipleme
Fonksiyonel Prototipleme
Son Kullanıcı Ürünleri
Elektrik – Elektronik Sektörü Prototip Üretimleri
Beyaz Eşya Sektörü Prototip Üretimleri
Havacılık Sektörü Prototip Üretimleri
Otomotiv Sektörü Prototip Üretimleri
Hava Kanalları Üretimi
Yakıt Tankları
Konnektörler

ve çok daha fazlası…