Metal Lazer Sinterleme

Metal Lazer Sinterleme
Direct Metal Laser Sintering

DMLS 3D Yazıcılarda üretim yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Alın

3D baskı teknolojileri sadece plastik parça üretmek ile sınırlı değildir. Doğrudan metalden parça üretebilen birkaç 3D baskı teknolojisinden biri olan metal lazer sinterleme (DMLS), SLS teknolojisinden yola çıkılarak tasarlanmıştır. Hem hızlı prototipleme hem de metal parçaların seri üretimi için kullanılır.

Metal Lazer Sinterleme 3D baskı işlemi için çalışma malzemesi ince toz metaldir. DMLS teknolojisi metal tozunu eritmez, bu nedenle daha az enerji gerekir. Metal Lazer Sinterleme, parçacıkları yeterince ısıtır, böylece yüzeyleri birbirine kaynar.

DMLS teknolojisi, çoğu 3D baskı teknolojisi için aynı olan temel üretim sürecini takip eder: 3 boyutlu modelleme, modelin üretime hazır hale getirilmesi için dilimlenmesi ve katman katman üretilmesi. Bir 3D model oluşturulup, uygun yazılıma aktarılarak dilimlendikten sonra, yazıcının parçayı üretmesi için gereken veri yazıcıya aktarılır ve fiziksel süreç başlar. DMLS 3D yazıcı haznesi, istenilen metal tozuyla doldurulur. DMLS Teknolojisinde, üretim tablasına ince bir katman halinde serilen toz halindeki metal malzemenin yüksek sıcaklık altında lazer gücüyle katılaştırılması ile parça üretimi gerçekleştirilir.

Parça soğumaya bırakılır. DMLS parçaları, daha sonraki işlemler için geleneksel metal işleme ile üretilen metal parçalar gibi işlenebilir. Bu, işleme, ısıl işlem veya yüzey bitirmeyi içerebilir.

Metal Lazer Sinterleme Uygulamaları

Konformal soğutma kanalları
Yüksek sıcaklık muhafazaları
Son kullanım ürünleri
Havacılık parçaları
Medikal implantlar

ve çok daha fazlası…

DMLS 3D Yazıcı Uygulama Örneklerimiz

DMLS

Direct Metal Laser Sintering

DMLS ile doğrudan metal parçalar üretebilir. DMLS 3D yazıcılarda malzemenin özellikleri etkilenmeden metal alaşımları veya saf metallerle kullanılabilir. Toz karışımları bile (örneğin; alüminyum ve naylon) başarıyla basılabilir.

Çelikler, paslanmaz çelikler, alüminyum, titanyum, nikel alaşımları, kobalt krom ve değerli metaller dahil olmak üzere çok çeşitli metal ve metal alaşım tozları DMLS 3D yazıcılarda kullanılabilir.

Teklif Alın

Direct Metal Laser Sintering (DMLS Teknolojisi)

Bitmiş bir parçanın özellikleri, aynı malzemeden dökülmüş bir parça ile karşılaştırılabilir. DMLS teknolojisi ile güçlü, fonksiyonel metal parçalar üretilir. Nihai parçalar her yönde iyi mekanik özelliklere sahiptir.

Geri dönüştürülebilir malzemeler ile çevreye de duyarlı bir sistemdir. Sinterlenmemiş metal tozları yeniden kullanılabilir.

DMLS kullanımından büyük ölçüde yararlanan alanlar tıp, dişçilik, medikal, otomotiv ve havacılık endüstrileridir. Bu sektörlerin ihtiyacı olan parçalar; sıklıkla yüksek performanslı veya egzotik malzemelerin kullanılmasını gerektirir. DMLS, geleneksel metal işleme teknolojileriyle üretilemeyecek parçalar üretebilir

DMLS 3D Baskı Talebi

Siz de metal prototip ürettirmek isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.